www.gazowniklodz.pl

OGRZEWANIE PODŁOGOWE ŁÓDŹ

ADOM INSTALACJE posiada wieloletnie doświadczenie w specjalizacji się w projektowaniu, ogrzewania podłogowego. Nasz zaangażowany i kompetentny zespół rozwija innowacyjne systemy, które pozwalają nam utrzymać się w czołówce rynku.Ogrzewanie podłogowe jest naszą specjalnością i skupiamy się na byciu w nim dobrym. Bez względu na to, jak trudne mogą być parametry ogrzewania podłogowego, jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić system ogrzewania podłogowego, który spełni Państwa potrzeby. 

ogrzewanie podłogowe łódź
ogrzewanie podłogowe łódź

DLACZEGO OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

DLACZEGO OGRZEWANIE PODŁOGOWE? Ogrzewanie podłogowe zyskało w ostatnich latach na popularności i jest obecnie postrzegane jako konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych metod ogrzewania grzejnikowego ze względu na swoją mierzoną efektywność. Stosując niższą temperaturę zasilania i ogrzewanie od podłogi w górę, ogrzewanie podłogowe może być nawet o 50% bardziej efektywne niż system grzejnikowy. Ponadto, jeśli troszczysz się o środowisko tak jak my, to świetnie jest również zauważyć, że ogrzewanie podłogowe używa 15-40% mniej energii niż alternatywne systemy grzewcze. Prawdopodobnie teraz jest już jasne, dlaczego należy wybrać ogrzewanie podłogowe, ale są jeszcze inne zalety! Ogrzewanie podłogowe jest wydajne, ciche i przyjazny dla wzornictwa. Może być kładziony zarówno w nowych, jak i istniejących domach, dzięki czemu można go włączyć do swojego projektu niezależnie od wieku nieruchomości.

CO NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZY INSTALACJI OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO?

Ogrzewanie podłogowe to ogólny termin określający ogrzewanie montowane w konstrukcji podłogi, ale ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z różnych typów systemów ogrzewania podłogowego. Ważne jest, aby skutecznie zbadać, jaki typ ogrzewania podłogowego będzie najbardziej odpowiedni dla Państwa projektu. Istnieją dwa główne rodzaje systemów ogrzewania podłogowego, znane jako elektryczne ogrzewanie podłogowe (czasami znane jako system suchy) oraz hydrauliczne ogrzewanie podłogowe (czasami znane jako system mokry).

ogrzewanie podłogowe łódź

elektryczne ogrzewanie podlogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe składa się z sieci przewodów grzejnych ułożonych pod podłogą. Przewody zazwyczaj znajdują się nad warstwą izolacji, aby ciepło nie przedostawało się do dołu. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest mocowane do maty, która jest rozwijana na całej powierzchni podłogi, lub czasami luźne przewody, dla maksymalnej elastyczności instalacji. Druty grzewcze są następnie pokrywane lateksem wyrównującym przed układaniem płytek, a czasami faktycznie układane w warstwie kleju do płytek. Elektryczne ogrzewanie podłogowe może być używane w wielu zastosowaniach – jej zaletą jest niski profil i dyskrecja, dzięki czemu może być wbudowana bez zbyt dużego wpływu na wysokość podłogi do sufitu. Inną główną zaletą jest krótki czas reakcji i doskonała wydajność cieplna – idealne rozwiązanie dla pomieszczeń takich jak łazienki, gdzie użytkownicy chcą szybkiego i efektywnego sposobu ogrzewania. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest jednak droższe w eksploatacji.

ogrzewanie podłogowe łódź

wodne ogrzewanie podlogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe składa się z sieci rur ułożonych w konstrukcji podłogi, w której przepływa ciepła woda i zapewnia sposób ogrzewania, przez podłogę. Wodne systemy  najlepiej jest instalować na etapie budowy nowego obiektu, ale można je również instalować w istniejących już obiektach. Systemy te są wydajne w eksploatacji i mogą być również połączone z odnawialnymi źródłami ciepła, takimi jak powietrzne pompy ciepła i słoneczne systemy grzewcze. Podczas gdy elektryczne systemy ogrzewania podłogowego są zazwyczaj bardziej odpowiednie dla małych powierzchni, takich jak łazienki, systemy hydrauliczne są odpowiednie dla większych powierzchni, całych nieruchomości. Systemy te działają najefektywniej, gdy są pozostawione w trybie ciągłym, nawet w niskiej temperaturze.

ogrzewanie podłogowe łódź

Zaletą każdego systemu ogrzewania podłogowego jest elastyczność sterowania. Za pomocą termostatu pokojowego w każdym obszarze można zaprogramować maksymalną wydajność systemu, jak również dostosować go do stylu życia i użytkowania budynku.

Oceń nasze usługi
Call Now Button